foto

Alytaus šv. Benedikto gimnazijos Frankofonijos šventinė diena 2022 m. kovo 25 d. buvo labai spalvinga: su mokiniais frankofonais buvome nusprendę, kad rengsimės tą dieną drabužiais, kurie bus arba Prancūzijos, arba Ukrainos spalvų. Taip ir padarėme. Renginio „La Francophonie: Le français par les sons de la poésie et de la musique...“ („Frankofonija: Prancūzų kalba poezijos ir muzikos garsais...“) metu buvo parodyti įvairių klasių kūrybiniai darbai frankofonijos tema. Buvo daug šypsenų ir gerų emocijų, daug jaudulio ir džiaugsmo, ir viskas buvo susiję su prancūzų kalba – o man, kaip prancūzų kalbos mokytojai, - tai didelė laimė! Didelio džiaugsmo man suteikė tai, kad prie šios šventės prisidėjo ir dalyvavo mokiniai nuo 4 klasės iki IV klasės. Prancūzų kalba visus tarsi dar kartą sujungė mūsų gražiai draugystei. Labai buvo smagu kartu su savo mokiniais padainuoti Frankofonijos himną „KARTU“ (l'hymne de la Francophonie „ENSEMBLE“)... Šventei pasibaigus, mokinė, kuri irgi buvo šio renginio organizatorė, manęs paklausė:

– Mokytoja, ar jūs laiminga?

– Taip, aš labai laiminga, nes padarėme viską kartu, ką buvome sugalvoję...

– O tu ar šiandien jautiesi laiminga? – paklausiau aš savo mokinės Kamilės Rekutės (IVb kl.), kuri ir skaidres su Neimante Andreikevičiūte (IVa kl.) kūrė, ir scenarijų planavo su visais kartu, ir renginio metu deklamavo, grojo, dainavo... 

– Taip, aš esu labai laiminga, nes dainavau prancūziškai... 

Ačiū visiems mano šauniems mokiniams už jų pastangas, darbus, meilę prancūzų kalbai, pasiryžimą dalyvauti Frankofonijos šventėje. Nuoširdžiai dėkoju savo mokinėms, sutikusioms būti šio renginio vedėjomis: tai Tarptautinio bakalaureato dvikalbio ugdymo IIc klasės mokinės Gabrielė Lespagnol ir Patricija Česynaitė.

Ačiū kolegei prancūzų kalbos mokytojai Neringai Svinkūnienei, kuri atsivedė į mūsų šventę savo mokinius iš Dzūkijos pagrindinės mokyklos, ir jos mokinei Ramintai iš 6 kl., kuri padeklamavo eilėraštį apie pavasarį. 

Dėkoju savo kolegei anglų kalbos mokytojai Linai Butrimienei: Tarptautinio Bakalaureato Dvikalbio ugdymo 7c klasės mokinė Rusnė Totoraitytė padeklamavo anglų kalba savo kūrybos eilėraštį „Dreaming about summer“ („Sapnuoju apie vasarą“) kartu su bendraklase Julija Žiūryte. Mokinių sukurtas plakatas pagal šį eilėraštį taip pat buvo parodytas per šį Frankofonijos renginį. Nuoširdžiai ačiū dalyvavusių vaikų tėveliams ir mamytėms, kurie buvo kartu šią mums neįprastą visiems dieną. Ačiū už nuoširdžius žodžius ir gėles... 


Šiltai
prancūzų kalbos mokytoja Raimonda Striaušienė