foto

Gruodžio 7 dieną vyko pirmoji CERN (Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija) Beamline for schools paskaita. Joje dalyvavo moksleiviai iš viso pasaulio – nuo Pakistano ir Prancūzijos iki Alytaus šv. Benedikto gimnazijos. Paskaitos metu buvome supažindinti su CERN organizacija ir branduolio fizika. Paskaitą vedė inžinerijos laipsnį turintys Markus Joos ir Margarita, kurie pristatė branduolinės ir elementariųjų dalelių fizikos eksperimentus, išklausėme apie CERN vykdomas veiklas bei tyrimus. Dalyvaudami šioje veikloje, pagilinome savo žinias apie branduolinę fiziką. Paskaitos pabaigoje mokiniai galėjo užduoti klausimus apie fiziką ar savo projektus.

Kitoje CERN paskaitoje buvo rodomi įvairūs eksperimentai, atlikti CERN mokslininkų. Šią paskaitą vedė Michael Gregory. Savo eksperimentus parodyti turėjo galimybę ir mokytojai iš įvairiausių šalių. Vienas eksperimentų buvo baterija, sukurta iš šviežiai supjaustytos bulvės. Žinoma, mes ne tik stebėjome eksperimentus, tačiau ir buvome supažindinti, kaip matome Saulę ir dangų, kaip mėlyna šviesa patenka į mūsų atmosferą.

Sausio 18 dieną vyko Beamline for Schools CERN paskaita. Šioje paskaitoje turėjome galimybę pagilinti branduolio ir elementariųjų dalelių fizikos žinias virtualios ekskursijos metu. Ekskursija vyko Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijoje. Paskaitą vedė Markus Joos ir Margarita.

Paskaitas mokiniams organizavo fizikos mokytoja metodininkė Irena Ribinskienė.


Emilija Strigunovaitė, IIIc