Gegužės 12 d. mūsų gimnazijoje vyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2022“ atrankos etapas. Jame dalyvavo 14 komandų: viena Alytaus Šaltinių progimnazijos komanda, dvi Alytaus Panemunės progimnazijos komandos, viena Alytaus Dzūkijos mokyklos komanda, viena Alytaus rajono Pivašiūnų gimnazijos komanda, viena Prienų rajono Balbieriškio pagrindinės mokyklos  komanda ir aštuonios mūsų gimnazijos komandos.

Renginio pradžioje VGTU dr. Gintautas Ambrasas, Statybos valdymo ir nekilnojamo turto katedros docentas, papasakojo apie tiltų statybą ir jų konstrukcijas, įtempimus bei gniuždymus.

Po paskaitos visos mokinių komandos per 60 minučių iš 400 g spagečių ir keturių plastilino gabalėlių turėjo sukonstruoti tiltą, kuris išlaikytų kuo didesnę apkrovą. Pagal reikalavimus tiltas turėjo būti ne ilgesnis kaip 420 mm, ne platesnis kaip 100 mm ir ne aukštesnis kaip 200 mm. Visi tiltai buvo pasverti ir išmatuoti, o tada išbandomi: tilto centre buvo palaipsniui kabinami svoriai iki tol, kol tiltas subyrėdavo…

Pirmąją vietą laimėjo 4 kg 500 g svorį išlaikęs tiltas (pats tiltas svėrė 415 g). Jį sukonstravo mūsų gimnazijos abiturientų komanda „Sprytai“ (IVb klasės mokiniai). Ši komanda gavo oficialų kvietimą dalyvauti respublikiniame ture.

Antroji vieta atiteko komandai „Šaltiniai“ iš Alytaus Šaltinių progimnazijos. Jų tiltas išlaikė 3 kg svorį (tiltas svėrė 287 g).

Trečiąją vietą užėmė mūsų gimnazijos komanda „Vytenis ir draugai“. Jų tiltas išlaikė 2 kg 550 g svorį (tiltas svėrė 314 g).

Dėkojame visų mokyklų komandoms, aktyviai dalyvavusioms čempionate.

Fizikos mokytoja Virginija Džervienė