foto

Vasario 11 dieną gimnazijos bendruomenė nuotoliniu būdu susitiko su psichologe Asta Blande. Susitikimo tema ,,Mokymas(is) nuotoliniu būdu: tėvų ir mokytojų vaidmuo, bendruomenės patirtys ir svarbiausios pamokos, kurias verta išmokti”.

Anot lektorės, šis susitikimas - tai stotelė, kurioje kiekvienas bendruomenės narys turi savo patirčių ir lūkesčių, tačiau tuo pat metu yra pasiryžęs keliauti kartu su visais. Kad ta kelionė būtų kiek įmanoma sėkminga, svarbu aptarti vaidmenis ir atsakomybes, dalintis užduotimis ir remtis tarpusavio pagalba bei kiekvieno nario indėliu. Ką gali šiuo metu nuveikti vaikai, tėvai ir mokytojai, kur dažniausiai suklumpame ir kaip rasti jėgų pokyčiui - apie tai buvo kalbama ir dalinamasi susitikimo metu.

Psichologė akcentavo ryšio tarp tėvų, vaikų ir mokytojų kūrimo ypatybes, apie pagarbą vieni kitiems. Mokiniai mokosi labai daug neprograminių dalykų, todėl reikia visiems būti pakantiems, nekelti per didelių lūkesčių, o tik pasiekiamų, toleruoti vieni kitų klaidas. Šiuo sunkiu laiku didelė atsakomybė tenka tėvams, kurie turėtų padėti savo vaikams jiems nekenkdami, reikia nepamiršti, kad vaikai stebi gyvenimą šeimoje visas 24 valandas per parą ir perima tai, ką mato. Lektorė priminė apie stebuklingojo žodelio ačiū galią: nepamiršti padėkoti vieni kitiems.

Susitikimo pabaigoje psichologė atsakė į užduotus klausimus. Bendruomenės nariai nuoširdžiai dėkojo už susitikimą.


Rasmutė Baliukonienė ir Roma Danisevičienė