Kiekvienais metais mes, Lietuvos piliečiai, su liūdesiu ir pagarba prisimename žiaurius 1991 metų sausio 13-osios dienos įvykius. Šie metai – ne išimtis, todėl snieguotą antradienio rytą mes, tradicinių vertybių puoselėtojų sambūrio „Spindulys“ nariai, kartu su savo vadove Irena Leščinskiene ir gimnazijos bibliotekos vedėja Renata Šatiene leidomės į kelionę, kuri mus nuvedė atgal istorijos prisiminimų takais ir privertė dar kartą susimąstyti apie šią graudžią mūsų šaliai dieną, prisiminti, kokia kaina šiandien esame laisvi. Kelionės pradžioje apsilankėme prie Vilniaus televizijos bokšto, kurį tą naktį šturmavo sovietų kariai, ten mūsų sambūrio vadovė pasidalino akimirkomis, kurias teko patirti gyvenant šiuo Lietuvos istorijos laikotarpiu, vadovės prisiminimai apie pravažiuojančių tankų garsus, girdėtus dalyvaujant paskaitoje, privertė pasijausti dėkingiems dėl to, kad šiandien tokią kasdienybę sunku net įsivaizduoti. Vėliau apsilankėme Antakalnio kapinėse, kur palaidotos šio žiauraus įvykio aukos, ten uždegėme žvakę ir sukalbėjome maldą už tuos, kurie paaukojo savo gyvybę dėl tėvynės laisvės. Paskutinė kelionės stotelė buvo Lietuvos radijo ir televizijos pastatas, kur mums papasakojo Lietuvos radijo bei televizijos istoriją ir, žinoma, akcentavo lemtingosios nakties įvykius, netgi turėjome galimybę pamatyti, pro kur tą naktį sovietų kariuomenė įsiveržė į patalpas. Dalindamiesi įspūdžiais apie kelionę mokiniai jautėsi sukrėsti, mąstė apie gyvenimo vertę ir gyvybės trapumą, džiaugėsi, kad patiems niekad neteko patirti tokios realybės, ir tikėjosi, jog niekuomet ir neteks. Mes, sambūrio nariai, manome, kad tokios kelionės, mums, kaip lietuviams, be abejo, yra pačios vertingiausios, nes sužadina patriotišką ugnelę širdyse bei priverčia prisiminti visus, kuriems amžinai liksime dėkingi už tai, jog savo gyvybėmis nuklojo mums kelią į laisvę.

Patricija Raveikytė,
tradicinių vertybių puoselėtojų sambūrio „Spindulys“ narė