foto

Priešpaskutinę mokslo metų savaitę dalyvaudami krašto pažinimo pamokose kartu su bendraklasiais ir klasės vadove leidomės į dar vieną kelionę. Šį kartą nusprendėme sugrįžti kelis dešimtmečius į praeitį, į sovietinę Lietuvą. Tiesa, laiko mašinos mums neprireikė, užteko tik nuvykti į už Vilniaus esantį sovietinį bunkerį. Atvykusius mus pasitiko aktorius, persirengęs sovietų armijos seržanto uniforma, jis mus nuvedė į patalpą, kurioje visi apsirengėme šimtasasiūles striukes, be kurių tikriausiai nebūtume išsivertę, nes kitas mūsų ekskursijos objektas buvo šešios pėdos po žeme esantis sovietinis bunkeris. Bunkeryje praleidome tris valandas, kurių metu gyvenome lyg tikri 1984 m. komjaunuoliai. Aktorius, vaidinęs sovietų karininką (kapitoną), parodė mums skirtingas bunkerio patalpas. Pamatėme SSRS laikais buvusį svarbiausią ,,raudonąjį kambarį”, mokyklose buvusį medicinos punktą bei sovietinių laikų parduotuvę. Taip pat turėjome galimybę pabandyti per aštuonias sekundes sukonstruoti ir užsidėti senovinę dujokaukę bei paragauti sovietinių priešpiečių – stiklinė limonado „Tarchun“ ir smėlinė juostelė. Ekskursijos metu ,,draugas kapitonas” mums papasakojo daug sovietinio gyvenimo detalių, supažindino su sovietų atributika ir taip tris valandas leido pasijausti lyg iš tiesų būtume grįžę į praeitį. Atsižvelgiant į šiandieninį karo Ukrainoje kontekstą, tokia ekskursija mums buvo tikrai naudinga ir informatyvi, nes kiekvienas supratome, kaip stipriai turime vertinti savo laisvę ir kovoti už ją, jei nenorime, kad mus iš tiesų ištiktų totalitarinio rėžimo kasdienybė.


Patricija Raveikytė, IIb klasė