foto

Balandžio 4 dieną įvyko antrasis nuotolinis susitikimas tarp mūsų gimnazijos ir Pietų Suomijos Imatros Kosken vidurinės mokyklos komandų, dalyvaujančių ERASMUS+ projekte „Apie STEAM netradiciškai: vientisumo paieškos“. Komandos vadovas biologijos mokytojas Mindaugas Visockas supažindino su mūsų gimnazijos komandos nusimatytu tikslu, lūkesčiais, ko tikimės lankydamiesi Suomijos mokykloje, konkrečiais uždaviniais ir laukiamu rezultatu. 

Suomijos kolegoms patiko idėja nuodugniau ištirti tiek jų, tiek mūsų regione tekančias upes, tiesiogiai susijusias su miestų infrastruktūra, jiems irgi pasirodė įdomu iš fizikos dalyko pusės pasigilinti į tiltų inžinerijos problemą. Imatros kolegos atkreipė dėmesį į tai, kad Suomijoje hidroelektrinių užtvankos yra itin draugiškos gamtos atžvilgiu. Paprašėme Imatros mokytojų, kad jie papildytų mūsų siūlomus projekto uždavinius savo nuožiūra, atsižvelgdami į savo krašto specifiką ir galimybes. 

Buvo pristatytas pats projekto pavadinimas „Gyvasis vanduo“. Projekto koordinatorė Agnė Janušaitytė pasidžiaugė, kad STEAM metodas jau perkvalifikuojamas į STREAM, įtraukiant ir reading – skaitymo funkciją, tokiu būdu šalia mokslo ir meno tiesiogiai priartinant kalbos ir literatūros galimybes. Suomijos komandos buvo paprašyta pirmiausia pasiūlyti savo mokiniams nupiešti Vuoksos upę, tekančią Imatros mieste, o savo ruožtu mūsų mokiniai pieš Nemuno viziją. Kitaip tariant, buvo sutarta po 2–3 savaičių organizuoti virtualią Suomijos ir Lietuvos mokinių piešinių parodą. 

Trečią kartą jungsimės vėl nuotoliniu būdu balandžio 12 dieną, kad išklausytume Imatros Kosken vidurinės mokyklos mokytojų siūlymus, padėsiančius papildyti mūsų suformuluotus projekto uždavinius.


Alytaus šv. Benedikto gimnazijos komanda